🔥26 października 2022 r. uczniowie z klas I-III po raz kolejny odwiedzili Powiatową Komedę Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie, w której znajduje się sala edukacyjna ,,Ognik”. Podczas wizyty wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, gdzie zapoznali się z różnymi sytuacjami zagrożenia pożarowego oraz sposobami gaszenia ognia. Nauczyli się również, jak zachować się w czasie pożaru, jak przeprowadzić reanimację oraz bezpieczną ewakuację. Wiedza teoretyczna poparta była działaniami praktycznymi, ponieważ każde dziecko wzięło udział w ewakuacji z zadymionego pomieszczenia, a chętne dzieci mogły poćwiczyć reanimację na fantomie. Zajęcia te miały poszerzyć wiedzę i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia przez najmłodszych.
Mogliśmy również zwiedzić budynek straży, obejrzeć sprzęt strażacki, a także usiąść w wozie strażackim. Na pamiątkę tych zajęć każdy uczeń otrzymał ,,CERTYFIKAT DZIELNEGO MAŁEGO STRAŻAKA” Bardzo dziękujemy strażakom za ciekawe zajęcia i możliwość zwiedzenia jednostki!🔥