Zapraszamy do udziału młodzieży w V edycji konkursu literackiego na temat niepełnosprawności "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" połączonego z programem edukacyjnym na rzecz integracji społecznej (rok szkolny 2021/2022).

Celem projektu jest uwrażliwianie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi.

Konkurs literacki jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych (7 i 8 klasy). Ujęty w wykazie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie może być wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia brane pod uwagę w procesie rekrutacji. Praca może mieć formę eseju, pamiętnika, reportażu lub opowiadania.

Prace należy wysyłać wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej (wraz z wymaganymi załącznikami) do 8 marca 2022r.

Organizatorami konkursu są: II LO im prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu oraz absolwent szkoły Krzysztof Gudzelak. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej z siedzibą w Warszawie. Współorganizatorami są również: Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego.

Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie szkoły:

Ewentualne pytania proszę przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z poważaniem główny koordynator V edycji Podkarpackiego konkursu literackiego ,,Są gdzieś okna, które płoną cały czas,,

Krzysztof Gudzelak