W dniu 14.06.2021 r. uczniowie klas piątej i ósmej mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałej wirtualnej wycieczce do Węgier. Dzięki przesympatycznym prowadzącym Asi i Zsoltowi  oraz koordynującej całą akcję Marie Vasques Moncayo dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Węgrzech, kraju nam tak bliskim, a tak mało znanym. Nasi przewodnicy pokazali nam, gdzie dokładnie Węgry są na mapie, jak nazywa się położone w tym kraju największe jezioro centralnej Europy – Balaton. Poznaliśmy węgierski alfabet, liczący 44 litery oraz wynalazki pochodzące od węgierskich wynalazców, znane na całym świecie, np. długopis czy kostka Rubika. Wiemy także, jakie są typowe dania kuchni węgierskiej – langosz oraz gulasz, zaś placek po węgiersku nie ma nic z Węgrami wspólnego.

PODZIĘKOWANIA dla zespołu PwC Polska, że mogliśmy być częścią Waszego projektu  Inter_Akcja.