Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Brzózie Stadnickiej wraz z wychowawcami  stworzyli projekt proekologiczny ,, O Ziemię dbamy, bo dzięki Niej życie mamy!”

Celem projektu było uświadomienie sposobu wykorzystania surowców wtórnych, budzenie szacunku do przyrody, jak również uświadomienie zagrożeń środowiska przyrodniczego. Wiadomo, że  zdrowie i bezpieczne środowisko to przede wszystkim wzajemny szacunek ludzi do siebie i przyrody.  Dlatego też w ramach zajęć uczniowie naszej szkoły wybierali do realizacji różne zadanie. Uczniowie  między innymi aktywnie sprzątali las, przypominali sobie w jaki sposób prawidłowo segregować śmieci, sadzili drzewka oraz roślinki strączkowe, uczyli się jak można wykorzystywać wodę deszczową  i w jaki sposób ją pozyskiwać. Uczestniczyli w zajęciach na temat „Żyj ekologicznie” oraz „Czego potrzebują rośliny, żeby rosnąć”.

Dzieci jak zwykle wykazały się pomysłowością i kreatywnością.

Film w linku poniżej: