PODSUMOWANIE KONKURSU FIGURAKI

Niezwykłe Zwierzaki – Figuraki  - podsumowanie konkursu powiatowego                                             w Brzózie Stadnickiej

W dniu 07.02.2020 r., w Brzózie Stadnickiej w Filii Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Żołynia, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu matematyczno –plastycznego pod hasłem: „Niezwykłe Zwierzaki – Figuraki ”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Brzózie Stadnickiej dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z terenu całego Powiatu Łańcuckiego. Patronami Honorowymi konkursu byli Starosta Powiatu Łańcuckiego Pan Adam Krzysztoń i Wójt Gminy Żołynia Pan Piotr Dudek.

Konkurs okazał się rewelacyjną formą wyrazu plastycznego i możliwością sprawdzenia swoich matematycznych umiejętności dla wszystkich uczestników. Do organizatorów konkursu jakimi byli a także Pan Ryszard Niemiec i Pani Katarzyna Głąb – nauczyciele tamtejszej szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem całego konkursu czuwała Pani Agnieszka Babiarz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzózie Stadnickiej. Spłynęło 226 prac z terenu Powiatu Łańcuckiego. Udział w konkursie wzięli uczniowie z 24 placówek. Konkurs oceniany był w trzech kategoriach wiekowych i kategorii dodatkowej przeznaczonej dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Nagrody ufundowane przez sponsorów – wrażliwych na rozwój dzieci sprawiły laureatom niezmierną radość. Wśród grona sponsorów znaleźli się: Centrum Usług Dydaktycznych                  w Rzeszowie, Firma Frankbud, Firma Dotrans – Jan Ziemba- Transport Krajowy                                    i Międzynarodowy, Firma Supico, Kółko Rolnicze w Białobrzegach, Manufaktura Wspomnień – Studio Fotografii Dziecięcej w Białobrzegach. Organizatorzy dziękują za okazane serce wszystkim sponsorom.

Oprócz nagród rzeczowych, wszyscy „młodzi artyści” otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Rozdanie nagród zwieńczył występ uczniów klasy szóstej, młodych kabareciarzy ze Szkoły Podstawowej w Brzózie Stadnickiej. Wszyscy zebrani goście mogli podziwiać pokonkursową wystawę prac przygotowaną przez organizatorów.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za olbrzymi wkład pracy oraz zaangażowanie w przygotowanie prac. Jednocześnie gratulujemy talentu oraz pomysłowości w doborze materiałów i technik wykonania.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Ks. Jana Twardowskiego w Brzózie Stadnickiej.

Autor: Katarzyna Głąb