Konkurs Recytatorski-

Eliminacje Gminne

Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Literatura i dzieci" trwa już wiele lat. Cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży ze szkół całego województwa. W tym roku tematem przewodnim konkursu była dziecięca  wyobraźnia, a zwłaszcza pragnienia dotyczące wizji wymarzonego świata. Naszą szkołę rezprezentowały dwie uczennice: Maja Mączka z klasy 5 i Magdalena Mączka z kl. 4. Należy dodać, że dziewczynki deklamowały wiersze swoich rówieśników: Jakuba Januszyńskiego z kl. 7 i Dominiki Wilczek z kl.6. Udany występ recytatorski Mai i Magdaleny, który  miał miejsce 8 listopada w Gminnym Domu Kultury w Żołyni, zachwycił jury i publiczność. Jedna z dzieczynek, Maja Mączka zajęła I miejsce spośród 11 uczestnikow w swojej kategorii i otrzymała nominację do II etapu, rejonowego, który odbędzie się 20 listopada w GOK w Grodzisku Dolnym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.