Bieg

dla Niepodległej

22 października  2019 r.  odbył się  „I Szkolny Bieg Niepodległości”.

Ideą biegu było uczczenie, w niekonwencjonalny sposób, 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięło w nim udział 29 uczniów – członków Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunkami koła - Jolantą Fus i Renatą Fergisz. Bieg odbył się na terenie stadionu piłkarskiego liczącego 100 m (plus dodany 1 m).  Warunkiem uczestnictwa w biegu było przygotowanie stroju w barwach narodowych.  Na wyznaczonej trasie każda osoba musiała przebiec 101 metrów, trzymając w ręce polską flagę. Czynność tę wykonywano trzykrotnie, aby flagę przekazać sobie 101 razy.   Dzięki temu, w promieniach jesiennego słońca, pięknie mieniły się kolory biało – czerwone, a kolejni uczniowie z dumą przekazywali sobie symbol Niepodległej.