Spotkanie z podróżnikiem, dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym - p.Jarosławem Kretem

10 października uczniowie klasy 7 i 8 mieli niecodzienną okazję uczestniczenia w spotkaniu ze znanym prezenterem pogody, dziennikarzem, podróżnikiem - panem Jarosławem Kretem. Zostało ono  zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Żołyni i miało na celu przybliżenie działalności i twórczości gościa. Pan Kret w bardzo przystępny i interesujący sposób opowiedział o swoich pasjach, a przede wszystkim, w trakcie wykładu pt. "Katastrofa klimatyczna", zwrócił uwagę na potrzebę walki o czyste powietrze. Na zakończenie można było zakupić książki podróżnicze z autografem autora oraz zadać pytania. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, a także wywiadu, który przeprowadzili uczniowie klasy 7 - Jakub Januszyński i Oskar Fergisz.  Nagrany wywiad z p. Jarosławem Kretem ukaże się w całości w jesiennym wydaniu gazetki szkolnej "Hallo".