W dniu 6 października 2021 roku  uczniowie naszej Szkoły z klas I – III oraz IV – VIII uczestniczyli  w spektaklu dla dzieci pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów". Jego misją była pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. Uczniowie mogli dowiedzieć się o zagrożeniach w sieci, a nasi bohaterowie krok po kroku wyjaśniali im jak mogą poradzić sobie z nimi. Spektakl to wspólne działanie NASK PIB i grupy artystycznej Zygzaki. Streaming spektaklu oraz spotkania z bohaterami, Plikiem i Folderem odbył się na żywo za pomocą platformy YouTube.

Całe to wydarzenie edukacyjne było podzielone na dwie części, odrębnie dla klas starszych i młodszych:

I część: Prezentacja spektaklu.

II część: Interaktywne spotkanie online na żywo z bohaterami Plikiem i Folderem.

Podczas tego spotkania wspólnie razem z nimi utworzyliśmy mapy myśli związaną  tematycznie z treścią spektaklu. Była zatem burza mózgów na temat objawów uzależnienia od multimediów, zastanawialiśmy się, jak można pomóc osobie uzależnionej od nich. Wyjaśnialiśmy także, czym jest phishing, fake news, hejt oraz inne zagrożenia czekające na nas w Internecie. Wymieniliśmy jednak także zalety Internetu, które pomagają nam w życiu codziennym, nauce czy rozrywce.

ZDJĘCIA W LINKU:  https://drive.google.com/drive/folders/1lx64jqrUVtF8TlbktzJ36A9Gamsy9eA_?usp=sharing